Зелений туризм.

Духовність (християни-п’ятидесятники)

Здавна поряд з християнами православної вiри проживали
в селi християни-п’ятидесятники. Цю віру принесли вiруючi iз с. Овлочин незадовго пiсля Першої світової  війни. Першою цю віру прийняла Марiя Кондзелюк, трохи пiзнiше — її чоловiк Сак, який до цього вiдвiдував православну церкву i спiвав у xopi. 3 часом вiруючими стали їх дочки i внуки, родина Луцюкiв. Пiзнiше — багато сельчан. Так була утворена церква. Пресвiтером її був Теофiл Свередюк, дияконом- Євтух Коваль. Пiсля вiйни вiруючих переслiдували, часто штрафували за проведення богослужiнь. Лише після довгих клопотань на початку 80-х років дольська громада п’яти-десятникiв була зареєстрована. Явтух Коваль заповiв свiй будинок після смерті використовувати як будинок молитви. Тривалий час вiруючi молилися в будинку Василя Луцюка,

а після ремонту Явтухової хати богослужіння проводилися в будинку молитви.Своїм пресвітером церква обрала Василя Луцюка, який був рукоположений на це служіння 1975 році. Василь Петрович очолював церкву до кінця своїх днів. Після його відходу у вічність пресвітером рукоположений Віталій Андрійович Новосад.

В листопаді 2001 року віруючі на майнові паї придбали в КСП склад міндобрив. Розібрали, перевезли, закупили матеріали і збудували прекрасний дім молитви. Всі віруючі щиро вдячні Богу за цей дарунок і всім тим, хто давав пожертву і будував його.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

Облако меток

%d такие блоггеры, как: